Temmuz 02, 2015

Siyah Damar | Kitap Yorum ve Alıntılar

Merhaba dostlar!
Bugün beni derinden etkileyen bir kitapla karşınızdayım.Dram severler, kaçırmayın !Kitap Senna adında bir kadının kendini kaybolmuş bulmasıyla başlıyor.Senna, tanımadığı bir yerde, tek başına uyanıyor.Elleri bağlı değil; bir nevi keşfe çıkıyor ve kocaman bir evde ruhsal açıdan yaralarını saran bir adamla olduğunu anlıyor.

Etrafta ses sade yok, insan yok, sadece kar ve hem de bol bol kar.Dışarıda kar, içeride iç hesaplaşmalar olarak ilerliyor kitabımız.

Senna, otuz beş yaşında bir yazar.Tek başına yaşamakta.Birlikte hapsedildiği adam ise eskiden birlikte yaşadığı,onu hem bedenen hem de ruhen tedavi eden doktor Isaac.

İkisi birlikte hayatta kalmaya çalışıyorlar.Onları hapseden "bakıcı" yiyecek bırakmış, bir süre idare edecek kadar.Bu süre içerisinde Senna'nın anılarına tanıklık ediyoruz.Daha derine inecek olursak ; (hafif spoiler içerir) Senna tecavüze uğramış ve meme kanserine yakalanmış bir kadın.Gerisi siz düşünün.

Kitap yaklaşık 350 sayfa ve oldukça akıcı.İlk yüz sayfada biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim; ama daha sonra işler ilginçleşmeye başladı ve bir anda kitap beni yuttu.Ne olduğunu anlayamadan bitiverdi.

Dram, romantizm, vazgeçiş ve hayata tutunma...

Mutlaka okuyun :'')

Yorumumu kısa tuttum ki alıntılara çok yer vereyim.

Siyah Damar kitabını yazarın kendi cümleleriyle daha iyi tanıyalım :)Kitap hakkındaki bilgiler & sipariş : http://www.kitapyurdu.com/
Görüşmek üzere.

1 yorum:


  1. eline sağlık..:)
    süpermiş..
    http://zoomlabakalim.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil