Ağustos 24, 2015

Darmadağınık - Emma Chase | Yorum

Selam millet! Nasılsınız?
Ben karmakarışığım.Bir dakika burada söz oyunu yoktur, gerçekten.Drew yine beni yerle bir etti sadece!


New York Times çok satan yazarı Emma Chase'in Karmakarışık adlı kitabının devamı olan Darmadağınık'ta, Kate'le Drew'un başına beklenmedik olaylar geliyor ve ikili ilişkileri için yeniden pazarlığa oturma ihtiyacı hissediyor.

İnsanlar ikiye ayrılır: Yaşananlara temkinli yaklaşanlar ve gözünü daldan budaktan sakınmayanlar… Ben hep sakin kalmaktan yana olmuşumdur. Tedbirli, planlar yapan biriyim. Ne var ki, Drew Evans'la tanıştığımda her şey değişti. Drew çok inatçıydı. Kendisine ve tabii bana çok güveniyordu.

Ama bütün aşk hikâyeleri sonsuza dek mutlu devam etmez. Drew ile atlarımızı batan güneşe doğru süreceğimizi mi düşünmüştünüz? O zaman aramıza hoş geldiniz! Şimdi hayatımın en önemli seçimini yapmak zorundayım. Drew ise kendi seçimini çoktan yaptı. Hatta bu kararı ikimiz adına da vermeye çalıştı. Ama bildiğiniz gibi, ben öyle biri değilim. O yüzden tek başıma Greenville, Ohio'ya döndüm. Gerçi aslına bakarsanız tam olarak yalnız sayılmam… 

Şunu öğrendim ki eski alışkanlıklar kolay kolay yok olmuyor. Ve bazen yolunuza devam edebilmek için, başladığınız yere dönmek zorunda kalıyorsunuz. 
(Tanıtım Bülteninden)


   Arkadaşlar Emma Chase'in Ephesus'tan çıkan Karmakarışık serisini okudunuz mu? Okuyun! Eğer "O ne ki?" diyorsanız veya "Almam ben o kitabı" diyorsanız tüm önyargılarınızı yorumun başında bırakınız.
   
   İlk kitabımız Karmakarışık, Drew adında zengin ve yakışıklı bir iş adamının bakış açısıyla anlatılıyordu.Ha bir de unutmadan, kadınlara düşkünlüğü de Drew için ayırt edici bir özellik.Ve rekabetçiliği.Bu özellikleri unutmayın zira ilk kitap tamamen bunlar üzerine kurulmuştu.Drew'in Kate adında hırslı ve çekici bir kadınla tanışması ve aşk hikayeleri.
  İkinci kitap bizi tanıdık bir şekilde karşıladı.Kate ve Drew'in çılgın aşkları.Nazar mı değdirdik nedir, iki aşığın arasına kara kedi girdi.Bizim rüya aşkıklarımız ayrıldılar.Arkadaşlar, çiftlerin ayrılıp geri barışmalarına alıştık değil mi? Peki ya bu çift artık sadece bir çift değillerse? Demek istediğim belki de aile oluyorlardır artık.Büyüyorlardır.Anlayın artık! Ben spoiler vermedim, siz yediniz.Gerçi bu kitabın ilk elli sayfasında ortaya çıkıyor.

  Kitabın ilk sayfalarında Kate'e alışamadım.Nerede benim Drew'um diye az sızlanmadım.Ama ilk kitap ne kadar tutkuluysa bu kitap o kadar sevgi doluydu.Nasıl desem, bakın kırgınlık var.Üzüntü var.Ama umut da var be kardeşim! Kitapta dostluğu öyle güzel işlemiş ki yazar, ağzınız açık okuyorsunuz.Bir yanda Drew'in vazgeçilmez odunlukları bir yandan da Kate'in - ve tabi ki bizim - karşı koyamadığımız romantizmi...

  Yazar öyle yetenekli ki... Kitap iki buçuk saatte filan bitti, inanılmaz akıcı.Karakterlerin ikisi acayip zeki.Zaten ben Drew'un iş adamı karakterini çok başarılı buluyorum, Kate'in de ondan aşağı kalır yanı yok.Bir de kitapta şöyle bir olay var.Tam duygusallaşıyorsunuz, o gözünüzdeki damla ha aktı ha akacak yan karakterlerden biri espiri yapıyor, koyveriyorsunuz kahkahayı.Sorarım size, böyle yazar sevilmez mi? Ayrıca iki karakter de çok güzel psikoanalizler yapıyorlar.İçlerinde bulundukları durumu bizlere benzetme yoluyla aktarıyorlar.Yazarken gözlerim parlıyor, yerinde benzetmeler tam on ikiden vuruyor çünkü.

  Belki yazarın yeteneğinden belki de amacı buydu bilemeyeceğim ama günümüz cinselliğini yazmamış yazar, sadece onu da kitaba eklemiş.Bunu unutmayın.

  Çok alıntı vardı ama ben müsait olmadığımdan alıntıları alamadım.Bu konuda kendimi suçlu hissediyorum.Bir tane var ama.Spoiler içerebilecek bir alıntı aman diyeyim dikkat edin.

     Ya bir kızım olursa ve onun da gözyaşları annesi gibi beni can evimden vurursa?
  
Kitabı beğendim, deli gibi öneriyorum dememe gerek var mı?


DR/Kitapyurdu/İlknokta/OkuOku

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder