Eylül 11, 2015

Seninim - Maureen Smith | Yorum + Ön Okuma

Herkese merhaba :)
Bloguma hoşgeldiniz, bugün yeni ciltli baskısıyla tekrar raflarla buluşan Seninim kitabının incelemesiyle karşınızdayım :)

   Cinselliği ön planda tutarken romantizmi de hissettiren, türünün güzel örneklerinden bir kitap.Kesinlikle sıkmıyor, gayet sürükleyici ve bir o kadar da akıcı.


Bu yorum Derin ablaya ithaf edilmiştir.Teşekkür ederim!!

   Seninim kitabını yeni baskısı çıkacağını öğrendiğimden beri merak ediyordum, nihayet dün okudum.

   Konusuna kısacık değinecek olursak; Lena bir eskort (Önemli adamların yanında balolara, partilere gidiyor, bir nevi tek akşamlık kız arkadaş), Rodrick ise onun tek akşamla asla yetinemeyecek müşterisi.

   Kitabın eski kapağı da güzelmiş ama şimdiki hali daha şık olmuş.

   Bu kitap da 50 Ton'un etkisinde kalmış gibi görünse de Grinin Elli Tonu'ndan önce çıkmış :) Bunu öğrendiğimize göre daha objektif yaklaşabiliriz herhalde.Karakterleri sevdim ve aslında karakterlerin ötesinde kitabı farklı kılan; aralarında bir anlaşmanın var olması (Şu her zamankilerden.) ve karakterlerin bunu çok sorun etmemeleri.Yanlış anlamda değil, burada amacım Lena'ya çamur atmak değil.Ne Rodrick durup durup anlaşmayı ve ödediği parayı hatırlattı (Bknz. Milyon Kirli Sır) ne de Lena onun kölesiymiş gibi davrandı.İki karakter de güçlüydü ve bu durum beni cezbetti.

   Bir de şu var; ikisi de olgun insanlardı o nedenle birbirleriyle oynamadılar.Kısacası o anlaşma sadece bazı şeyleri hızlandırdı.Eğer anlaşma olmasaydı kitap genç yetişkin kitaplarına dönerdi.

   Kitabın dilini sevdim.Ağır ilerleyen bir kitap değildi ve özellikle belirttiğim gibi romantizmle de iç içeydi.Ayrıca kıyısından köşesinden de olsa Tokyo'yu tanımış olduk :)

   Çok uzun bir yorum olmadığının farkındayım ama maalesef elimden gelen bu.İkinci kitabı da okuyup yorumlayacağım, o yoruma da beklerim :)

   Sevgiler, saygılar :)

ÖN OKUMA

*Ben hazırlamadım Biraz Oku sitesinden aldım ama PDF dosyasına çeviri ve düzenleme bana ait :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder