Mayıs 30, 2016

Inceleme: Isla ve Mutlu Son - Stephanie Perkins


Isla Ve Mutlu SonIsla ve Mutlu Son, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin ellerinden bırakamayacağı bir "ilk aşk" hikâyesi.
Aşk onları bir yaz günü, asla uyumayan şehrin sokaklarında yakalamıştı… ama ya ona sahip çıkmak düşündükleri kadar da kolay değilse?
Romantizme umutsuzca inanan Isla, lise birinci sınıftan beri kendini çizdiği karikatürler arasında kaybetmiş Josh'a âşıktı. Yaz tatili esnasında Manhattan'da yaşanan tesadüfi bir karşılaşma sonrasında Isla belki de aşkın o kadar da uzakta olmadığını fark etmişti. Ancak yeni okul yılının başlamasıyla Isla ve Josh, her genç çiftin karşılaştığı güçlüklerle yüz yüze gelmek zorunda kalmışlardı: ailevi sorunlar, gelecek kaygısı ve birbirlerinden ayrılmak zorunda kalabilecekleri gerçeği.
Bu içinizi ısıtacak, tatlı aşk hikâyesi New York sokaklarını, Paris'in büyülü havasını ve Barcelona'nın ateşli atmosferini yansıtırken, sevilen başka iki çifti de yeniden okurla buluşturuyor: Anna ve Etienne, Lola ve Cricket.

Bu kitap hiç beğenmedim.O yüzden çok uzun bir yorum olmayacak.Bence almayın, gerçekten.Karakterler çok aptal geldi bana.

İki sevgilinin yapacağı şeyleri yapıyorlar ve sonra Isla diyor ki acaba sevgili miyiz? Argo kullanmamak için kendimi zor tutuyorum.

Çok büyük umutlr bağlamıştım bu kitaba, çok.Yarım bıraktım diyebilirim.Umarım serinin en kötü kitabı budur.Bir de Rainbow ve John'a benzetmişler.Lola'daki yazım benziyordu evet ama hikaye, hayır, olamaz, olmamalı.

Puanım: 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder