Eylül 01, 2016

Tanıtım: Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak - Laila Sales


ADI:BU ŞARKI HAYATINI KURTARACAK-LAILA SALES
ÇIKIŞ TARİHİ:9 EYLÜL 
YAYINEVİ:YABANCI YAYINLARI

TANITIM: 
• YALSA EN İYİ GENÇLİK EDEBİYATI ROMANI
• BuzzFeed YILIN EN İYİ GENÇLİK EDEBİYATI ROMANI • CCBC ŞEÇKİSİ

Elise Dembowski için zorlu işler korkutucu değildi. Aslına bakarsanız zorlu işleri tercih ediyordu. Hayatı boyunca büyük işler, tüm enerjisinin gerektiği projeler üstlenmişti. On beş yaşına geldiğinde hayatının en önemli, en büyük projesine atılmıştı: Havalı olacaktı. Ama ne yazık ki başarısız olmuştu. Feci halde. Ve etrafındaki her şey hızla paramparça oluyordu.
Artık Elise’in sosyal hayatı eskisinden de berbat durumdaydı, tabii bu mümkündüyse. Ve bir gece sokaklarda başı boş dolanırken bir gece kulübüne rastladığında, varlığından haberdar bile olmadığı bir dünyanın kapılarını aralamıştı. Âdeta bir gecede her şey değişmiş ve okulun ezik lise ikinci sınıf öğrencisi en popüler DJ’e dönüşmüştü. Elise nihayet her zaman istediği şeylere sahipti: Arkadaşlar, popülerlik ve hatta belki aşk… Ta ki gerçek hayat tüm bunları elinden almaya kalkana kadar.
Şaşırtıcı derecede keyifli ve farklı bir anlatıma sahip Leila Sales’tan kişilik, ilişkiler ve müziğin birleştirici gücü hakkında hayat dolu bir roman.
“Tüm uyumsuzlar için umut dolu bir roman.” —Kirkus Reviews, Starred Review
“Sales’in romanı tek kelimeyle mükemmel.” —MTV.com
“Elise’in kendi ağzından anlattığı bu hikâyeyle yetişkin okurlar büyülenecek ve duygulanacak...
Genç okurlar, Elise ile duygusal olarak bir bağ kuracaklar.” —Booklist, Starred Review
“Heyecanlı ve karşı konulmaz. Bu kitap bir şarkı olsaydı yüksek sesle tekrar tekrar dinlerdim..” —Sarah Mlynowski, Tam Ayağıma Göre romanının yazarı

1 yorum:

  1. Orijinal dilinde okumayı düşünüyordum, vay be meğer çevrilmiş :D Kapağa sadık kalınması çok hoşuma gitti ama. Teşekkürler :')

    YanıtlaSil